Nederlanders hebben geen visum nodig voor het Verenigd Koninkrijk. Maar visumplichtige buitenlanders (die met een verblijfsvergunning of Schengenvisum in Nederland verblijven) moeten wèl een visum aanvragen. Vroeger kon dat via het Britse consulaat in Amsterdam, maar dat kan niet meer. Sinds 1 maart 2011 moeten alle aanvragers persoonlijk naar het Britse consulaat in Düsseldorf (Duitsland). Er is ook een bureau in Amsterdam, kijk hier, maar daar is de behandeling € 147 duurder dan in Düsseldorf.
Procedure: op http://www.ukvisas.gov.uk/en/applyonline/. moet er online een aanvraagformulier voor een visum worden ingevuld en verzonden. Dat kan alleen maar in het engels. Na verzending van de aanvraag komt er een link op het scherm naar het afsprakenbureau van het Brits consulaat in Düsseldorf of de Worldbridge Biometric Clinic in Amsterdam. Daar moet een afspraak gemaakt worden en op die datum moet de aanvrager persoonlijk naar een van beide adressen om zijn visumaanvraag af te ronden. De wachttijd bedraagt voor een afspraak is ongeveer een week. Daarna wordt de daadwerkelijke visumaanvraag in gang gezet en dan duurt het nog plm. 3 weken voordat het visum klaar is en het paspoort per koerier wordt teruggestuurd.
Spijtig genoeg mogen wij geen assistentie verlenen. Bij vragen kunt U contact opnemen met de hulplijn van het Brits consulaat: T 0900 3335511 (€ 0,80 / minuut). U kunt er in verschillende talen te woord worden gestaan, maar niet in het Nederlands.
De enige uitzondering op de visumplicht is geldt voor scholieren, die op schoolreis naar Engeland / Schotland/ Wales / Noord-Ierland) gaan: scholieren worden toegelaten (maar alleen tijdens een schoolreis!) als er door de reisleiding een lijst (op briefpapier) van de school wordt meegenomen met daarop de namen, paspoortnummers en nationailiteit van alle deelnemers.
« Terug naar overzicht